Daj psu lufkę.

Zwierzęta już  niedługo będą mogły być leczone medyczną marihuaną w zgodzie z prawem w Nevadzie.

 

Demokratyczny senator Tick Segerblom wspiera ideę, która pozwoli uzyskać właścicielom zwierząt domowych dostęp do medycznej marihuany. Wymagane będzie potwierdzenie od weterynarza, że niekonwencjonalna terapia będzie mogła spowodować sukces terapeutyczny w postaci złagodzenia objawów w wybranych jednostkach chorobowych.
Segerblom martwi się o ewentualne efekty uboczne, ale jak mówi -”nie dowiemy się, póki nie spróbujemy”.
Niektórzy weterynarze przepisywali marihuanę ciężko chorym i umierającym zwierzętom, pomimo że substancja nie ma udokumentowanego potwierdzenia naukowego w leczeniu przeciwbólowym zwierząt.

 

W 2013 roku weterynarz z Los Angeles Doug Kramer opowiedział historię swojego syberyjskiego huskiego. Po operacji usunięcia zmian nowotworowych podawał swojej suczce konopie, które osłabiły ból. Pies Nikita zyskała dodatkowe 6 tygodni przed śmiercią, w których przybrała na wadze. „Znudziłem się dokonywaniem eutanazji zwierzętom, którym mogłem pomóc w inny sposób” – mówił Kramer – „Czułem się, jakbym je zawodził”.

 

Propozycja ustawy jest na wczesnych fazach ścieżki legislacyjnej i ma przed sobą kilka przeszkód do pokonania. Fragment SB372 „konopie dla zwierząt” („pot-for-pets”) jest ujęty w ogólnym prawie modyfikującym status prawny medycznej marihuany. Kierowcy z THC we krwi nie będą karani, dodatkowo zostaną przeprowadzone obowiązkowe szkolenia dla właścicieli sklepów z marihuaną.

 

Segerbloz otrzymał potwierdzenie zgodności aktu z konstytucją.
Senator Mark Manedo, demokrata i aktywista walk o prawa zwierząt wykazał się nieznajomością możliwości niekonwencjonalnej terapii zwierząt zapomoca marihany i obawia się możliwych działań niepożądanych.

 

„Wstrzymajmy się chwilę” – mówi. „Dla psów alkohol jest zły. Nawet czekolada jest zła.”
Jego 15 letni pies umarł mu w ramionach. Wspomnienie to jest dla senatora trudne i wywołujące wiele emocji. Ale „nie wiem, czy dałbym mu marihuanę.”
źródło:  http://www.nydailynews.com/life-style/health/medical-marijuana-sick-pets-nevada-article-1.2153468#