Słowa arcybiskupa miasta Meksyk, kardynała Roberto Riviera są jednoznaczne w kwestii stosunku Kościoła do medycznej marihuany. Jak informuje El Pais, w trakcie konferencji prasowej mówił on: „Kościół nigdy nie miał problemów z zalecaniem użycia naturalnych substancji, które służą polepszeniu zdrowia, godności człowieka i polepszeniu życia obywateli.” Czy to oznacza, że Kościół katolicki popiera marihuanę medyczną?

 

Kardynał Riviera wspomina, że z marihuaną miał kontakt już jako dziecko. Nacieranie ciała wywarem z marihuany na bazie alkoholu miało zmniejszać zmęczenie. „I nikt nie uważał tego za coś sprzecznego z ogólnym porządkiem”, jak zaznaczył w wywiadzie dla prasy.

 

Kardynał Roberto Riviera podkreśla jednak, że decyzję co do legalizacji marihuany medycznej należy pozostawić specjalistom. „Należy skonsultować to z ludźmi o odpowiednim wykształceniu, którzy wiedzą, jakie [legalizacja] może mieć konsekwencje, a przede wszystkim z tymi, którzy są ekspertami w kwestii wpływu, jaki będzie to mieć na społeczeństwo, aby obrać taki kierunek, który będzie najbardziej odpowiedni”.

 

Po Filipinach Meksyk staje się kolejnym krajem, w którym hierarcha Kościoła katolickiego wyraża poparcie dla medycznej marihuany. Na Filipinach, o bardzo restrykcyjnej polityce antynarkotykowej, poparcie przywódców religijnych Kościoła Katolickiego Filipin ma duży wpływ na politykę. Jednak i tam legalizacja użycia konopi w celach leczniczych wciąż napotyka opór.

 

Czy możliwe, że dzięki tym wystąpieniom przywódców Kościoła i nasi parlamentarzyści spojrzą na kwestię legalizacji marihuany medycznej innym okiem? W różnych krajach Kościół katolicki popiera marihuanę medyczną. Czy to przekona prawicowych polityków w naszym kraju? Na ich decyzję od lat czekają z nadzieją tysiące chorych, którzy w tym czasie legalnie cierpią.

 

Olej z Konopi CBD najlepszych producentów  i  inne suplementy w najlepszych cenach, znajdziesz w sklepie pod tym linkiem   Medyczny Olej Sklep

[FM_form id=”4″]

 

ŹRÓDŁA:

 

http://www.elcolombiano.com/iglesia-catolica-en-mexico-avala-el-uso-medico-de-la-marihuana-HX3330009

http://internacional.elpais.com/internacional/2015/12/21/actualidad/1450654019_538773.html

http://www.lavanguardia.com/vida/20140703/54410686721/la-iglesia-catolica-de-filipinas-aprueba-el-uso-medico-del-cannabis.html