Nie można odmówić konopiom wszechstronności w ich zastosowaniu. Te rośliny są wszak wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu: włókienniczego, chemicznego czy spożywczego, a także jako surowce terapeutyczne. Okazuje się, że ich potencjał nie kończy się tylko na łagodzeniu dolegliwości chorobowych, ale może przydać się także…w sypialni. CannaSexual®- pod tym pojęciem kryje się świadome połączenie seksu i marihuany, tak aby pogłębić intymność oraz zwiększyć przyjemność, zarówno w sytuacjach sam na sam, jak i w kontaktach partnerskich. Samo określenie CannaSexual® zostało ono stworzone przez Ashley Mantę, amerykańska edukatorkę seksualną. Kobieta wyjaśniła w wywiadzie dla HuffingtonPost, że sam pomysł jest wynikiem jej własnych doświadczeń, obserwacji otoczenia i umiejętnego znalezienia niszy biznesowej:

Zdałam sobie sprawę z tego, że edukatorzy seksualni w ogóle nie mówią o tym, jak połączyć seks z konopiami indyjskimi. Pomyślałam, że może to stanowić naprawdę interesującą niszę. Mówię to z perspektywy ofiary przemocy na tle seksualnym. Marihuana pozwoliła mi uporać się z syndromem stresu pourazowego (PTSD), natomiast dedykowanych produktów marki używam do radzenia sobie z bólem podczas stosunku”.

 

Teraz pod szyldem CannaSexual® odbywają się różnorodne warsztaty edukacyjne, wydarzenia oraz happeningi traktujące na temat życia intymnego człowieka i czerpania z niego przyjemności. Jak mówi Ashley, konopie indyjskie można wykorzystać w alkowie do spotęgowania cielesnych doznań, złagodzenia dyskomfortu czy bólu podczas stosunku, promowania intymności, a także wprowadzenia nowości do ars amandi, wszak do odważnych świat należy.

Pani Manta stworzyła markę dedykowanych produktów przeznaczoną do miejscowego stosowania na pół godziny przed planowaną aktywnością seksualną. Wśród nich znajdziemy lubrykanty na bazie oleju z dodatkiem CBD lub THC, a także kremy, balsamy i aerozole ze wskazanymi kannabinoidami. Dodatek konopnych związków to nie (tylko) chwyt marketingowy, ale także świadome wykorzystanie ich działania w praktyce. Tetrahydrokannbiol (THC) jest bowiem substancją rozszerzającą naczynia krwionośne, więc rzeczywiście dochodzi do przekrwienia narządów płciowych i ich obrzmienia. Dzięki temu zwiększa się gotowość do miłosnych igraszek, a także intensywność doznań. Dodatkowo zauważalna jest także inna korzyść związana ze stosowaniem THC, mianowicie dochodzi do zmniejszenia bólu podczas stosunku, a w przypadku kannabidiolu (CBD)- redukcji ulega stan zapalny w obrębie wewnętrznych narządów płciowych.

 

A co z osobami, które obawiają się działania odurzającego po zastosowaniu takiego olejku? Ashley Manta spieszy z następującą informacją: niewielka ilość olejku wmasowana bezpośrednio w skórę narządów płciowych przed stosunkiem, nie wywołuje poważnych zmian w postrzeganiu rzeczywistości. Jednak sprawa już nie jest taka oczywista w przypadku seksu oralnego- dodaje Manta.

Czy rzeczywiście te preparaty wykazują skuteczność działania? Cóż, każdy z nas jest inny i inaczej odbiera bodźce, osiąga pewne doznania, stąd i wrażenia po zastosowaniu konopnych produktów specjalnie dla dorosłych są różne. Wydaje się jednak, że ogólna opinia o nich jest jednak pozytywna. Sama Ashley Manta, która zyskała opinię eksperta w temacie konopi indyjskich i seksu, przyznaje, że większość osób korzystających z marki CannaSexual® zgłasza wzrost przyjemnych doznań, zmniejszenie bólu lub dyskomfortu podczas stosunku, zwiększenie ukrwienia narządów płciowych, a także wzrost zdolności do przeżywania silniejszych orgazmów.

A jak z dostępnością takich produktów? Niestety, nawet w ojczyźnie CannaSexual® korzystanie z konopnych dobrodziejstw dla dorosłych nie jest ogólnodostępne, bo jak wiadomo nie we wszystkich stanach USA marihuana jest legalna. W większości krajów świata istnieje podobny problem. Jak radzi Ashley Manta, w takiej sytuacji zawsze można wybrać produkt zawierający kannabidiol (CBD), a pozbawiony THC. Pytanie tylko czy efekty będą równie spektakularne?

 

Bibliografia:

http://www.organicauthority.com/increase-your-sexual-pleasure-and-reduce-pain-with-thc-infused-personal-lubricants/

https://www.huffingtonpost.com/entry/cannasexual-ashley-manta_us_5a8f2458e4b00804dfe6b336

http://www.ashleymanta.com/