Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale czasem nie jest to możliwe. Nowotwory rozwijają się podstępnie, z pojedynczej komórki i by wykryć je dość wcześnie trzeba sporej spostrzegawczości oraz determinacji do regularnego korzystania z badań kontrolnych. Z uwagi na nieudolność w funkcjonowaniu naszej służby zdrowia wczesne zapobieganie jest niestety dość utrudnione, a ograniczony dostęp oraz świadomość konieczności wczesnej diagnostyki niepotrzebnie naraża pacjentów. Pozytywna diagnoza nie musi jednak oznaczać wyroku śmierci, a poza zwykłym leczeniem, duże znaczenie ma zmiana stylu życia i stosowanie tzw. diety antynowotworowej.

Dieta antynowotworowa

Na czym to polega? Istnieją pewne składniki naturalne, które potrafią zahamować lub znacznie spowolnić rozwój nowotworu. Taka dieta antynowotworowa może zawierać np. określone składniki odżywcze mające wpływ na zwalczanie lub osłabianie komórek rakowych. Jak dotąd nie znaleziono jednak lepszego naturalnego produktu wspomagającego leczenie nowotworów, niż olej z konopi indyjskich. Jego skondensowana postać oraz określona zawartość kannabinoidów jest udowodnionym sposobem na walkę z niemal każdym rodzajem raka.

Korzyści płynące z diety antynowotworowej

Podczas diety antynowotworowej szczególnie ważne jest by szybko zahamować przyrost komórek rakowych oraz stopniowo osłabić ich wpływ na nasze zdrowie. Organizm sam sobie nie poradzi z tego rodzaju zagrożeniem gdy rak jest już rozwinięty, dlatego potrzebuje on dodatkowej i ukierunkowanej pomocy. Zdecydowane kroki, jakie można podjąć w tym kierunku, powinny być nie tylko skuteczne ale i jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Marihuana, a właściwie olejek z jej kwiatów w formie medycznej idealnie się do tego nadają. Tak wzbogacona dieta antynowotworowa daje nam ponadto pewność, że lek ten nie zostanie przedawkowany, a na pewno uśmierzy ból towarzyszący rozwojowi nowotworu.

W jaki sposób wzbogacić dietę antynowotworową?

Marihuana w postaci oleju jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż można ją dodać do potraw spożywanych na co dzień. Sałatki, oraz inne potrawy można też wzbogacać olejem z konopi dostępnym w sklepach spożywczych, będących cennym źródłem działających przeciwzapalnie kwasów tłuszczowych omega-3.  Natomiast spożywany doustnie olej z marihuany może pomóc ciału w zmaganiach w komórkami nowotworowymi. Odporność i zdolność regeneracji, które zapewnia wyciąg z medycznej marihuany, szybko dadzą poprawę nie tylko w przypadku osób chorujących na raka, ale i kilkuset innych przypadków chorób. Wydawać by się mogło, że tak zbudowana dieta antynowotworowa powinna działać w każdym przypadku tak samo, jednak jak dotąd naukowcom nie udało się w pełni zrozumieć, jakimi mechanizmami kieruje się organizm po użyciu olejku konopnego. Efekty są bardzo różne. Przykładowo olej z konopi zmniejsza skutki uboczne chemioterapii, które są wyniszczające dla pacjenta (jak nudności i wymioty), a osłabiony organizm staje się podatny na inne choroby. Jednak kannabinoidy okazują się też mieć właściwości zabójcze dla komórek nowotworowych – powodując ich śmierć (apoptozę), oraz hamując rozwój naczyń krwionośnych (angiogenezę), co potwierdzają badania laboratoryjne.