Kluby konopne są organizacjami zrzeszającymi zarówno pacjentów, jak i hodowców konopi oraz producentów oleju z marihuany. Na terenie Holandii działa m.in. Medical Social Club Suver Nuver. Nie ma jednak charakteru zwykłego sklepu, w którym pacjent traktowany jest jako klient, otrzymujący lek. Pomieszczenia fundacji służą organizacji spotkań, w których osoby używające olej lub zajmujące się jego wytwarzaniem mogą wymieniać własne doświadczenia. W ramach klubu organizowane są różne wydarzenia, jak prezentacje, spotkania informacyjne.

 

Obecnie Medical Social Club Suver Nuver zrzesza około 1 200 członków, a dostarcza olej 2 500 pacjentom. Chociaż ich działalność, oraz hodowla marihuany na terenie Holandii teoretycznie nie jest zgodna z prawem, wedle właściciela klubu konopnego – Rinus Beinstema – istnieje pewna luka prawna, która umożliwia jego funkcjonowanie. Beinstema zaczynał jako właściciel coffeshopu w Amsterdamie – ale po odkryciu właściwości oleju konopnego poświęcił się całkowicie klubowi konopnemu.

 

Dlaczego powstał klub konopny? Mimo Narodowego Programu Leczenia Medyczną Marihuaną – który w Holandii funkcjonuje od 2003r., wielu pacjentów sądzi, że ilość odmian oferowanych przez oficjalnego rządowego hodowcę – Bedrocan, jest zbyt mała. Inni, chcąc uniknąć palenia, szukają innego sposobu na przyjmowanie marihuany – takiego jak olej. Dotąd dostępny jest tylko w jednej aptece na terenie całego kraju. Stąd kluby konopne wychodzą naprzeciw potrzebom pacjentów, a ich popularność wciąż wzrasta. Klub konopny Suver Nuver, odpowiedział na kilka naszych pytań dotyczących właściwości oleju, a także korzyści z takiego leczenia.

 

Cannabis social club, (co można tłumaczyć jako “klub konopny”) to całkowicie nowy pomysł. Czy możemy się dowiedzieć jaka była inspiracja do jego powstania?

 

Około 3 lat temu otrzymałem pewną prośbę, aby zrobić olej z konopi dla pewnego pacjenta z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Gdy już zaczął go stosować – udało mu się obniżyć aż o połowę dawki leków przyjmowanych każdego dnia, które umożliwiały mu kontrolę bólu.

 

Używanie marihuany kojarzy się raczej z młodymi osobami, a w Polsce stosowanie konopi w celach medycznych zyskało rozgłos dzięki sprawie dzieci z lekooporną padaczką. Ale tak naprawdę, kim są typowi członkowie waszego klubu, czego szukają?

 

Średni wiek osób zgłaszających się do naszego klubu przekracza 50 lat. W marihuanie poszukują przede wszystkim środka, który pozwoli im pokonać ból.

 

W jednej z wiadomości wspominał Pan, że wasza organizacja rozpoczęła badania nad leczniczymi właściwościami medycznej marihuany. Czy można na podstawie Waszych obserwacji wyciągnąć już pierwsze wnioski?

 

Przygotowujemy projekt ustawy, i właśnie z tego powodu zajmujemy się badaniami, które mają wykazać, jakie są medyczne właściwości oleju z konopi. Jak dotąd wyniki są bardzo obiecujące – przynajmniej 50% osób stosujących olej zauważa u siebie korzystne działania. To różni ludzie, nękani przez całe spektrum chorób – część z nich szuka metody umożliwiającej leczenie raka, stwardnienia zanikowego bocznego (ALS), choroby Leśniowskiego-Crohna, i wielu innych chorób autoimmunologicznych. Są wśród nich również pacjenci zmagający się z bezsennością czy migrenami – wszystkie z nich leczone są u nas olejem.

 

Czy spośród wymienionych chorób można wybrać te, w których przypadku można uzyskać wyleczenie za pomocą leczenia marihuaną – bez względu na to czy paloną, waporyzowaną czy w formie oleju – czy tylko pomaga w zmniejszeniu towarzyszących im objawów?

 

Nigdy nie będziemy patrzeć na sprawę tak, jak lekarze, i nie będziemy składać takich deklaracji. Zawsze mówimy ludziom którzy się do nas zgłaszają, aby spróbowali się sami o tym przekonać, a następnie podzielili się wynikami leczenia z innymi pacjentami, cierpiącymi na te same dolegliwości.

 

W Polsce wciąż wielu ludzi twierdzi, że olej RSO (czyli olej Ricka Simsona) ma stanowić metodę umożliwiającą wyleczenie raka. Czy, opierając się na własnych doświadczeniach, możecie nam przedstawić Waszą opinię? A może znają Państwo jakieś przypadki wyleczeń – oczywiście u osób, u których rozpoznanie raka zostało potwierdzone.

 

Przede wszystkim sądzimy, że olej RSO to przestarzała metoda – i mocno przeceniana. RSO produkuje się przy użyciu toksycznych substancji chemicznych. Jeśli proces wytwarzania nie przebiega prawidłowo, ludzie wraz z olejem spożywają metale ciężkie – co wiąże się ze znanymi konsekwencjami. Poza tym, cały szum medialny wokół RSO, tak widoczny obecnie w internecie, został sztucznie wykreowany aby sprzedawać olej z konopi po ekstremalnie wysokich cenach. Wmawianie bardzo chorym ludziom, że zostaną uleczeni jeśli sięgną po RSO… to zwykłe przestępstwo. Doceniamy samego Ricka Simpsona, za to że dzięki niemu medyczne właściwości oleju w końcu zaczęły być dostrzegane w sieci, ale ludzi, którzy w ten sposób zbijają majątek na chorych ludziach po prostu nie możemy zaakceptować.

W naszym klubie używamy sprzętu oraz technologii amerykańskiej. Olej z marihuany produkujemy metodą ClosedLoopSystem (CLS – z ang. ”system zamkniętej pętli), a następnie stosujemy próżnię, aby oczyścić olej ze wszystkich resztek i zanieczyszczeń. Nasz podstawowy produkt jest wytwarzany na bazie oleju kokosowego, a po ekstrakcji dodajemy do niego czysty olej THC aby podnieść jego końcową zawartość.

 

Oleje z marihuany długo były uważane za tanią metodę leczenia, w porównaniu z metodami oferowanymi przez przemysł farmaceutyczny. Jeśli porównać olej z lekami dostępnymi na rynku (mamy oczywiście na myśli konwencjonalne leki) pod kątem korzyści oraz ryzyka skutków ubocznych, uważacie że olej może stanowić dobrą alternatywę dla pewnych pacjentów?

 

Dla pewnych pacjentów olej z marihuany może być dobrym sposobem, aby uleczyć ich dolegliwości. Jednak trzeba mieć na uwadze, że aby zacząć jego produkcję musisz oczywiście dysponować pewnymi funduszami. Szczególnie wtedy, gdy do wytwarzania oleju używasz kwiatów, koszty jego uzyskania mogą się okazać naprawdę wysokie.

 

Dla kogo i w jakich objawach olej z konopi będzie najlepszym wyborem?

 

Jako lek przeciwbólowy w chorobach zapalnych. Jest także bardzo skuteczny w zmniejszaniu skutków ubocznych chemioterapii, pomaga w zaburzeniach odżywiania, snu i wielu innych.

 

Wielu ludzi w Polsce pyta o takie organizacje jak Wasz klub konopny. Jak mogliby stać się jego częścią aby otrzymać olej z marihuany? Czy istnieją jakieś obostrzenia dla obcokrajowców – i jak wyglądałaby procedura uzyskania oleju dla nich?

 

Postaramy się pomóc każdemu kto się do nas zgłosi – ale nie możemy przesyłać oleju za granicę, ze względu na obowiązujące prawo karne. Jeśli ktoś chce uzyskać możliwość leczenia olejem, może za pomocą naszej strony internetowej umówić się na wizytę, i otrzymać swój lek. Ale zabieranie oleju do Polski podejmujesz na własne ryzyko!

 

Kontakt z Medical Social Club Suver Nuver jest możliwy za pomocą ich strony, znajdującej się pod tym linkiem. W zakładce „Contact” udostępniony został formularz kontaktowy. Na Facebooku działa również grupa klubu.

 

Źródła:

https://www.leafly.com/news/headlines/were-gonna-poke-everyone-with-pitchforks-dutch-medical-social-clu

http://www.socialclub.frl/


 

Olej CBD z kwiatów konopi możesz kupić w sklepie internetowym wpisując w wyszukiwarkę www.medycznyolej.com lub wciskając przycisk poniżej

Sklep

 

 

 

 

 

[FM_form id=”4″]