Już niedługo Bedrocan wprowadzi nową odmiana medycznej marihuany – odpowiednik Amnesia haze. Jak wszystkie odmiany proponowane przez holendrów, będzie cechowała się stałym, niezmiennym składem, i poddawana będzie testom pod kątem zanieczyszczeń, gwarantując bezpieczeństwo i niezmienność efektów.

Badania Bedrocan nad Amnesia haze – zainspirowane przez pacjentów

14 września w Dublinie podczas Global Medical Cannabis Summit zebrali się czołowi badacze medycznej marihuany. Wśród nich znalazł się również dr Arno Hazekamp, dyrektor departamentu ds. rozwoju i badań holenderskiego hodowcy konopi do celów medycznych – Bedrocan, prezentując wyniki nowych badań, które, jak sam przyznaje „zainspirowali sami pacjenci”. Przeprowadził on analizę 600 próbek roślin Cannabis należących do różnych odmian (zarówno C. sativa jak i C. indica) za pomocą HLPC. Były one badane pod kątem 48 najważniejszych substancji – w tym kannabinoidów (THC, CBD, THCV, CBDV), terpenoidów i innych. W wyniku komputerowych analiz tych danych powstała „mapa”, na której różne odmiany były umiejscowione w zależności od ich składu. Po naniesieniu znany już odmian hodowanych przez Bedrocan dla pacjentów (Bedrocan, Bediol, Bedica i pozostałych), okazało się, że wśród ich produktów brakuje odpowiednika bardzo popularnej Amensia haze. O tą konkretną odmianę uprzednio pytało wielu pacjentów – ponieważ żaden z ich produktów nie odpowiadał jej działaniom i na tą odmianę wskazywali również w internetowej ankiecie. Prawdopodobnie odmiana Amnesia haze znajdzie się w ofercie holenderskiego hodowcy już niedługo. Kiedy? Jak mówi dr Hazekamp, ma to nastąpić jeszcze w tym roku.
Wyniki analiz oraz ankiety wykazują, że w kwestii medycznej marihuany – najważniejsi są sami pacjenci. To samo, co odkryły tysiące wykonanych badań próbek, wyłoniło skierowane do nich proste „Jakiej odmiany brakuje w ofercie Bedrocan?”. Dr A. Hazekamp nazywa to „badaniami zainspirowanymi przez pacjentów”.
Z odmian hodowanych przed Bedrocan korzystają również polscy pacjenci, którzy otrzymują ją w ramach importu docelowego z Holandii.

Cały wykład dr Arno Hazekampa w Dublinie można zobaczyć na YouTube:


źródło informacji i grafiki:
http://ukcsc.co.uk/bedrocans-standardized-cannabis-testing-oils-and-patient-inspired-research-also-launching-new-strain-amnesia-haze/